הדברת תיקנים באופן עצמאי בבית ובגינה

המדריך להדברת תיקנים באופן עצמאי

לפי הערכות החוקרים החרקים מונים כ72 אחוז מכלל אוכלוסיית העולם. התיקנים מצטיינים בריצה ובעלי רגלים קשיחות וחזקות שמאפשרות להם לנוע במהירות רבה. רוב פעילותם של התיקנים נעשית בשעות החשכה. לפני ההמלצות נציין כי תיקנים ג’וקים ומקקים הם למעשה אותה החיה, בשפה עברית תקנית נכון לומר תיקן ולא ג’וק כמו שחלקנו נוהגים לומר. כמעט כולנו יודעים לזהות  לזהות ג’וק מאחר ומדובר בחייה אשר מתגוררת בין היתר במערכת הביוב המקשרת את כולנו ללא יוצא מן הכלל ובמקומות לא היגייניים במיוחד, עקב זה התיקנים עלולים להעביר זיהומים ומחלות לתוך ביתנו. אם אתם גרים בבית פרטי, מומלץ מאוד לשלב בהדברה השנתית גם הדברת תיקן אמריקאי בביוב.

כמה דברים שאתם מוכרחים לדעת על התיקן

  • שורד אמיתי - התיקנים נחשבים לאחת החיות הכי עמידות שיש, מאחר והם יכולים לחיות בכל סביבה ואוכלים כמעט הכול על מנת להתקיים. נהוג לומר שהם היחידים שישרדו אפילו מלחמה גרעינית מאחר וניסויים מוכיחים כי הם עמידים באופן די מרשים בפני קרינה רדיואקטיבית. לא נחשב למסוכן - התיקן אינו נחשב לארסי, הוא אינו עוקץ או נושך. אפשר להגיד כי הוא מזיק בעיקר בעצם נוכחותו ובכך שהוא יכול לפלוש גם למזון בתוך ארונות ביתכם. למרות שרבים רואים בתיקן חייה לא נעימה שיוצרת רתיעה היא אינה מסוכנת.

  • סוגי תיקנים - ישנם סוגים שונים של תיקנים כאשר הפופולאריים ביותר באצרנו הם התיקן הגרמני והתיקן האמריקאי. רובם חיים באזורים טרופיים יותר אך ישנם כאלו שהסתגלו לסביבת האדם ואותם ניתן למצוא בכל מקום בהם בני האדם נמצאים. הסיכוי שלא יהיו אצלכם תיקנים בבית הוא מאוד נמוך ולכן אנו נמליץ עבורכם, לעשות הדברה של תיקנים פעם בשנה על מנת למנוע את ביקורם.

אז איך נפטרים מהתיקנים באופן עצמאי?

התיקנים נחשבים לחיה שקשה יחסית להיפטר ממנה מאחר והיא נכנסת פשוט לכל חור, במשך שעות היום קשה להיתקל בהם כי שעות הפעילות שלהם הן דווקא בשעות הלילה.
  • חומרי הדברה - על מנת להיפטר באופן מבעיית התיקנים מומלץ להיעזר בחומרי הדברה איכותיים שתוכלו להשתמש לגמרי לבד. הניחו אותם בכל מקום שרק תחשבו עליו החל מהארונות, הפנלים, שטח המטבח, בורות הביוב ועוד. שימו לב כי הדברת תיקנים בתוך הבית ובחצר מצריכה חומרים אחרים.

למחלקת חומרי ההדברה לתיקנים בצור מרקט אונליין לחצו כאן.

  • סופר ג’ל - אחד החומרים הכי מומלצים הוא סופר ג’ל, אשר הינו פיתיון להדברת תיקנים וג’וקים. הפיתיון מגביר את הרצון של המקקים לאכול ממנו. הפיתיון מושהה כך שהוא מאפשר לתיקן לחזור למושבה שלו ולמות שם. התיקן המת הופך גם הוא לפיתיון לתיקנים נוספים שיאכלו אותו ויורעלו גם כן.

    לפרטים נוספים ורכישת סופר ג'ל לחצו כאן.

הצוות האדיב והמקצועי בצור מרקט אונליין, ישמח לעזור לכם למצוא את חומרי ההדברה המתאימים לכם, בעזרת ייעוץ מקצועי של המדבירים שלנו!