המדריך לגינון בעציצים למתחילים | גינה ביתית בשיטת עשה זאת בעצמך בקלות

 גינון בעציצים, במיכלים ובאדניות

 גינון הוא תחביב מספק ומהנה, אך לא לכולם יש גישה לחצר גדולה או לגינה גדולה. עם זאת, זה לא אומר שאתם לא יכולים ליהנות מהיתרונות של גינון. שיטת הגינון בעציץ היא אופציה נהדרת, מכיוון שהיא מאפשרת לטפח צמחים בשטח מוגבל כמו מרפסת, פטיו או אדן החלון.

שיטת הגינון בעציץ היא אופציה נהדרת מכמה סיבות:

  • קלה לביצוע: לא צריך ידע או ניסיון רב כדי לגדל צמחים בעציץ.
  • גמישה: ניתן לגדל מגוון רחב של צמחים באדניות, כך שתוכלו למצוא את הצמחים המתאימים לצרכים ולטעם שלכם.
  • חסכונית: גינון בעציץ זו דרך חסכונית לגדל צמחים, מכיוון שאין צורך בשטח גדול או במכשירים מיוחדים.

מדריך גינת ירק ביתית בעציצים (במרפסת / בגינה) - גינון למתחילים

צמחים בעציצים, טיפים למתחילים: הנה המדריך לגידול / לגינון בעציץ למתחילים שיעזור לכם להתחיל במסע הגינון שלכם. בראש ובראשונה, בחירת האדניות והעציצים הנכונים היא חשובה ביותר עבור גידול הצמחים בבית. בחרו עציצים או אדניות עם חורי ניקוז כדי למנוע ריבוי מים ועל מנת לקדם צמיחת שורשים בריאה. עציצים מפלסטיק, חימר או קרמיקה הם בחירה פופולרית, אך בדקו שהם בגודל מספיק כדי להכיל את מערכת השורשים של הצמח.

הגיע הזמן לבחור אדמה מתאימה. הימנעו משימוש באדמה רגילה של הגינה, מכיוון שהיא עלולה להיות כבדה מדי והחומרים המזינים הדרושים לגידול צמחים יהיו חסרים בה. בחרו בתערובת איכותית לשתילה, אשר מתנקזת היטב ומועשרת בחומרים אורגניים.

רוב הירקות והצמחים הפורחים דורשים לפחות שש שעות של אור שמש ישיר ביום. חלונות הפונים מזרחה או דרומה הם אידיאליים לצמחים חובבי שמש, בעוד אזורים מוצלים מתאימים לצמחים המשגשגים בתנאי תאורה נמוכים יותר.

השקיה היא היבט מכריע בגינון בעציץ. בדרך כלל, צמחי אשר צומחים באדנית או בעציץ זקוקים להשקיה תכופה יותר בהשוואה לצמחים הגדלים באדמה בגינה, מכיוון שהאדמה עלולה להתייבש במהירות. עם זאת, חיוני להגיע לאיזון, שכן השקיית יתר עלולה להוביל לריקבון שורשים. הגישה הטובה ביותר היא להשקות עד אשר הסנטימטר העליון של האדמה מרגיש יבש למגע ומאפשר לכל עודפי המים להתנקז כראוי. עקבו באופן קבוע אחר הצמחים שלכם והתאימו את לוח הזמנים של ההשקיה בהתאם לצרכים האישיים שלהם.

דישון הצמחים שלכם חיוני גם כדי להבטיח שהם מקבלים חומרי הזנה נאותים. בעוד שתערובות עציצים עשויות להכיל מעט דשן, בדרך כלל יש צורך להשלים עם מזון צמחי נוסף. בחרו דשן נוזלי מאוזן או דשן גרגירי בשחרור איטי, זכרו לעקוב באופן קבוע אחר סימנים של מחסור ברכיבים תזונתיים ולהתאים את שגרת הדישון בהתאם לכך.

לבסוף, אל תשכחו את משימות התחזוקה כגון גיזום וכו'. גזמו את הצמחים שלכם כדי לעודד צמיחה והסירו עלים מתים. יתר על כן, אם הצמחים שלכם עולים קצת על המיכלים שלהם ייתכן שהגיע הזמן פשוט לשתול אותם מחדש בעציץ גדול יותר בעיקר כדי להבטיח התפתחות שורש תקינה.