המדריך לעיצוב וטיפוח הגינה המושלמת

טיפים והמלצות איך לעצב ולטפח את הגינה המושלמת

תהליך של עיצוב גינות מהווה את אחד המרכיבים החשובים ביותר בעולם עיצוב הפנים. למעשה, מדובר בחלק בלתי נפרד מהבית וזאת בשל העובדה כי הגינה משמשת לא רק לטובת אירוח, אלא גם מאפשר ליצור ולהקים את חלקת האלוהים הקטנה שלכם. בשנים האחרונות המודעות לגבי עיצוב גינה עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות האפשרות לעצב את הגינה באופן עצמאי ובאמצעות כלים מקצועיים אותם ניתן לרכוש אצלנו באתר. כיצד גם אתם תוכלו לעצב את הגינה המושלמת במינימום מאמץ ובמקסימום תוצאה?

להלן מספר צעדים שיסייעו לכם ליצור עיצוב גינה מנצח:

  • שלב ראשון: תכנון ראשוני לעיצוב גינה - כאשר מתחילים לעצב את הגינה חשוב קודם כל לבצע תכנון ראשוני. קחו בחשבון את גודל השטח ואת הצרכים הנדרשים מבחינת אירוח. תכנון טוב כולל קודם כל שימת דגש על מקוריות וכן התאמה לעיצוב הכללי של הבית. מאחר והגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית וצריכה להשלים את סגנון החיים כמו גם הרצונות האישיים.

  • שלב שני: בחירת סגנון עיצוב הגינה - חשוב להבין כי כל עיצוב הוא ייחודי בפני עצמו, כאשר היום נהוג לחלק את סגנונות העיצוב למספר סגנונות: עיצוב יפני המאופיין בעיצוב מינימליסטי שנותן דגש על יצירת רוגע באמצעות עצים קטנים, בריכת נוי כמו גם שביל גישה, עיצוב ים תיכוני הכולל שימוש בפתרונות הצללה לצד גידול צמחים בבית שמתאימים למזג האוויר הישראלי. וכן גינה אורבנית המאופיין בשימוש בצמחייה לצד שימוש בחומרי גלם כמו דק לטובת יצירת המשכיות לעיצוב הכללי של הבית.
  • שלב שלישי: שימוש בכלים מקצועיים לטובת עיצוב - לאחר שהשלמתם את תהליך התכנון הראשוני וכן בחרתם את סגנון העיצוב, השלב הבא הוא לבצע רכישה של כלים אשר יסייעו לכם להשלים את המלאכה. דשן וכמובן גם כלי גינון הם חלק בלתי נפרד מהתהליך, כחלק מתוך מטרה לבצע הליך של גידול צמחים בבית באמצעות זרעים לשתילה כמו גם תאורת נוי תוכלו לעצב גינה חלומית במינימום מאמץ ותוך שימת דגש על שימוש בציוד וחומרי גלם איכותיים, אותם תוכלו למצוא כאן אצלנו במחלקה של כלי גינון ובמחלקה של הדשנים.

  • שלב רביעי: תחזוקת הגינה - חלק מהותי בתהליך העיצוב כולל תחזוקה המתבצעת באמצעות כלי גינון מקצועיים כמו מזמורות וכמו דשן BIO הנחשב לדשן איכותי. מאחר ומדובר בדשן אקולוגי בעל ערכי EC נמוכים כמו כן קל לשימוש לטובת פעילות התחזוקה. חלק מהותי כולל כמובן גם הדברת מזיקי גינה. מדובר בפעולה פשוטה אך אפקטיבית מאוד שנועדה להרחיק את המזיקים ולמנוע מהם להרוס את הגינה המושקעת והמעוצבת שלכם.

לסיכום, תהליך של עיצוב גינה חייב לקחת בחשבון את הצרכים הנדרשים שלכם, אבל גם את תמהיל העיצוב שאליו אתם מתחברים, כחלק מהבנה כי גינה ייחודית ויצירתית היא המפתח לעיצוב פנים מנצח ועל זמני.