כיצד להיפטר מעכברים וחולדות בבית?

שיטות להרחקת חולדות ועכברים לבד

עכברים וחולדות הם מכרסמים (לעיתים מסוכנים) המחפשים דרכים להיכנס לביתכם במטרה למצוא מזון. ברגע שהם חודרים פנימה, קצב ההתרבות שלהם גדל ואיתן הסכנות התברואתיות והנזקים אשר הם יכולים ועלולים לגרום לתשתיות הבית. המטרה שלנו היא למנוע את כניסתם של המכרסמים, או לחלופין למצוא דרכים לסילוקם אם הם כבר בתוך הבית. חשוב מאוד למצוא את כל נקודות הכניסה של העכברים, מהיכן הם מגיעים ונכנסים לבית. רק אחרי שמצאתם מהיכן הם נכנסים אפשר להתחיל.

מלכודות עכברים וחולדות

במידה ורכשתם מלכודת עכברים, המטרה המרכזית היא ללכוד את החולדה או העכבר ולפנות אותם כמה שיותר מהר מהבית. אתם בטח שואלים את עצמכם מה כדאי לשים במלכודת בתור פיתיון שבאמת יעבוד בצורה הטובה ביותר. מה לשים במלכודת עכברים? הפיתיון צריך להיות עם ריח חזק שהעכברים אוהבים. לפרטים נוספים ורכישת מלכודת עכברים לחצו כאן.

רשימת הדברים שמומלץ לשים בתוך מלכודת עכברים לצורך פיתיון:

  • גבינה צהובה - כן, ממש כמו שאתם רגילים לראות בסרטים מצוירים שיש בהם עכבר שמנסה להגיע לגבינה. למרות שיש כמה מזונות הרבה יותר יעילים מאשר גבינה צהובה, היא בהחלט עושה את העבודה. הסיבה העיקרית לכך היא הריח החזק שיש לה. על אף ששמנו את הגבינה הצהובה בראש הרשימה, אנחנו ממליצים להמשיך הלאה ולנסות מאכלים עם ריחות יותר חזקים.

  • חמאת בוטנים - אפשר להשתמש בחמאת בוטנים או אפילו בבמבה כפיתיון למכרסמים. הסיבה גם כאן היא הריח החזק שיש לחמאת בוטנים. אם אתם רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה - נסו למרוח מעט חמאת בוטנים על הבמבה עצמה וצפו לתוצאות מהירות במיוחד. אחד הדברים שהמומחים שלנו בצור מרקט הכי ממליצים עליו הוא שימוש בכמה חתיכות של בוטנים ולפזר אותן על המלכודת. כידוע, במבה לא שוקלת הרבה, כך שהעכבר יכול לקחת אותה מבלי שהמלכודת בכלל תפעל.  השילוב המנצח הוא פיזור בוטנים בתוך המלכודת ובמקביל לשים בקרס של הפיתיון במבה או חמאת בוטנים.

  • שוקולד - אין אחד שלא אוהב שוקולד, גם החולדות מאוד אוהבות שוקולד. קחו בחשבון שאם בחרתם להשתמש בקוביית שוקולד במלכודת, נמלים יכולות להסתובב באזור. חסרון נוסף שיש לשוקולד הוא שהוא נמס מאוד מהר. יש דרך נוספת לשימוש בשוקולד כפיתיון למכרסמים- שימוש בקוביית “פסק זמן” או כל מיני חטיפים אחרים שמצופים שוקולד עם ריח חזק ויש בתוכם וופל.

מה לא מומלץ לשים במלכודות כפיתיון:

חולדות נוטות לאכול כמעט הכל וגם הן בהחלט אוהבות לחם. לצערנו, הריח שלו לא מספיק חזק בשביל למשוך אותן למלכודת. יש מקרים בהם החולדות יכולות להימשך למלכודת עם ירקות בעלי ריח חזק, כמו למשל מלפפון טרי, אבל אם בתוך מספר ימים החולדה לא נלכדה תצטרכו להחליף מלפפון בכדי שיוציא יותר רי

הדברה אלקטרונית

ישנם מגוון מוצרי הדברה אלקטרוניים: מוצרים הומאניים אשר אינם פוגעים בבעלי החיים. פעולת מוצרי ההדברה: משדרים גלי קול שונים חוץ לטווח השמיעה של בני האדם (משתנים כדי למנוע התרגלות של המכרסמים). כל מכשירי ההדברה האלקטרוניים הם נטולי רעלים או חומרים מזיקים ואינם פוגעים במכרסמים או בחיות המחמד שלנו. מוצרי ההדברה האלקטרוניים יתנו לכם שקט וימנעו כניסה מחודשת של מכרסמים. לפרטים נוספים ורכישת הדברה אלקטרונית לחצו כאן.

מלכודות דבק

מוצר הרחקה נוסף הוא מלכודת דבק לעכברים וחולדות. מלכודות חזקות ודביקות במיוחד עם שכבת דבק כפולה ללכידה קלה. למכרסם אין אפשרות לברוח לאחר מגע עם מלכודת הדבק. נציין שגם מלכודות הדבק עשויות מחומרים טבעיים ללא רעלים או כימיקלים. לפרטים נוספים ורכישת הדברה מלכודות דבק לחצו כאן.

מלכודות אל חזור

מלכודת אל חזור היא מתקן שסתום המונע כניסת חולדות ועכברים דרך מערכות ביוב. השסתום בעל לוח נירוסטה המונע מהחולדות ומהעכברים לכרסמו ולעבור בצנרת הביוב. המתקן מונע גם חדירת נוזלים ממערכת הביוב, כניסת צפרדעים ונחשים וכו. לפרטים נוספים ורכישת מלכודת אל חזור לחצו כאן.

למחלקות להרחקת עכברים וחולדות בצור מרקט אונליין: