פקעות ובצלים - מארזי פקעות | פקעות חורף | פקעת פרחים | פקעת ירקות ועוד

אוסף תמונות של פרחים שונים ופקעות פרחים

פקעות ובצלים פופולריים מאוד בגינות בישראל. הם מגיעים במגוון רחב של צבעים, צורות וגדלים, ומספקים צבע וצורה לגינה בכל עונה של השנה. במאמר זה נציג לכם מבחר רחב של פקעות ובצלים, החל מפקעות פרחים ועד לפקעות ירקות. נלמד על סוגי פקעות השונים, על אופן השתילה והטיפול בהן, ועל הטיפים החשובים ביותר להצלחה בגידול פקעות. עם קצת ידע וטיפול, תוכלו להצליח בגידול פקעות ובצלים וליהנות מהם במשך שנים רבות.

מהם בצלים ופקעות?

בצלים ופקעות הם איברי אגירה של צמחים, המכילים את כל המרכיבים הדרושים לצמח כדי לצמוח ולפרוח. איברי האגירה הללו מאפשרים לצמחים לשרוד תקופות של מחסור במים או מזון. בצלים הם איברי אגירה המתפתחים משורשים. הם בדרך כלל עגולים או דמויי בצל, וניתן למצוא אותם בבסיס הגבעול של הצמח. בצלים עשירים בעמילן, חלבון ושומן, והם משמשים כמקור מזון חשוב לבני אדם ולבעלי חיים. פקעות הם איברי אגירה המתפתחים מגבעולים. הם בדרך כלל מוארכים או דמויי פקעת, וניתן למצוא אותם מתחת לאדמה. הן עשירות בעמילן, חלבון ושומן, והן משמשות כמקור מזון חשוב לבני אדם ולבעלי חיים. הם משמשים לגידול של מגוון רחב של צמחים, כולל תבלינים, ירקות ופרחים.

 • דוגמאות לבצלים: שום, בצל ועוד.
 • דוגמאות לפקעות: צבעוני, יקינטון, פרזיה, רקפות, איריס, שושן אדום, שושן צחור, פעמוני אביב, כלנית ירושלים, נרקיס אציל, אפונה ריחנית, דלעת ועוד.

פקעות פרחים - פקעות ירקות

הפרחים: הן מכילות את כל המרכיבים הדרושים לצמח כדי לצמוח ולפרוח. הפרחים צומחים מהפקעת. פקעות אלו נמכרות בדרך כלל בחורף, לקראת עונת הפריחה. ישנו מבחר רחב של פקעות שניתן לגדל ולשתול, החל מפקעות צבעוניות כמו צבעוניים, נרקיסים, יקינטון ועוד, ועד לפקעות מיוחדות כמו רקפות, איריס, שושן ועוד.

הירקות: הן פקעות שניתן לאכול. הן נמכרות בדרך כלל באביב, לקראת עונת השתילה. ישנו מגוון רחב של פקעות שניתן לגדל ולשתול, החל מפקעות כמו שום, בצל ועוד, ועד לפקעות מיוחדות כמו עירית, אפונה ריחנית, דלעת ועוד.

טיפים לגידול הפקעות והבצלים:

 • בחירת מקום מתאים: הם דורשים מקום מואר עם קרקע מנוקזת היטב.
 • הכנת הקרקע: לפני השתילה, יש להכין את הקרקע על ידי חפירה ודישון.
 • עומק השתילה: עומק השתילה תלוי בסוג הפקעת. בדרך כלל, יש לשתול את הפקעת של הפרחים בעומק של 2-3 ס"מ, והפקעת של הירקות בעומק של 5-10 ס"מ.
 • מרווח: יש להשאיר מרחק של 10-15 ס"מ.
 • השקיה: יש להשקות את הפקעת באופן קבוע, אך לא להצפות אותן.
 • טיפול לאחר הפריחה: אחרי הפריחה, יש להמשיך להשקות את הפקעת עד שהעלים מתייבשים. לאחר מכן, יש לשמור את הפקעת במקום קריר ויבש עד לעונה הבאה.
 • הארכת עונת הפריחה: אם אתם רוצים להאריך את עונת הפריחה, תוכלו לשתול אותן בשלבים, כל כמה שבועות.
 • פריחה מוקדמת: אם אתם רוצים לקבל פריחה מוקדמת יותר, תוכלו לשתול את הפקעת בתוך הבית, בעציץ, מספר שבועות לפני השתילה בגינתכם.
 • מחלות ומזיקים: כדי להימנע ממחלות ומזיקים, רצוי לשתול פקעות חדשות מדי שנה.

האם ניתן לשתול פקעות בעציצים?

כן, ניתן לשתול אותן בעציצים. פקעות רבות, בעיקר הפרחים, מתאימות לגידול בעציצים. כדי לקבל פריחה מוקדמת יותר, אפשר לשתול אותן בעציצים מספר שבועות לפני השתילה בגינתכם. אחרי השתילה, יש להשקות את העציץ באופן קבוע, אך לא להציף אותו במים. יש להעביר את העציץ למקום מואר אחרי הפריחה. כמה דוגמאות לפקעות שניתן לשתול בעציצים: צבעוני, נרקיסים, יקינטון, רקפות, איריס, שושן צחור, עירית, אפונה ריחנית ועוד.

איך לשתול פקעות ובצלים בעציצים?

הפקעת והבצל מספקים צבע וצורה בכל עונה של השנה, ומעניקים לכם תחושת גן פורח וארומטי. עם קצת ידע וטיפול, תוכלו להצליח בגידולם בעציצים שלכם ולהינות מהם במשך שנים רבות.

להלן שלבים מפורטים לשתילתם בעציץ:

 • בחרו עציץ בגודל המתאים לפקעות: העציץ צריך להיות מספיק גדול כדי להכיל את הפקעת ואת מערכת השורשים שלה. את הקטנות יש לשתול בעציצים בקוטר של 10-15 ס"מ, ופקעות גדולות יותר יש לשתול בעציצים בקוטר של 20-25 ס"מ.
 • השתמשו באדמה מנוקזת היטב: הן זקוקות לאדמה מנוקזת היטב כדי למנוע מהן להירקב. השתמש בתערובת שתילה מיוחדת לפקעות או באדמה רגילה עם תוספת של טוף או פרלייט.
 • השקו את העציץ ביסודיות לפני השתילה: זה יעזור למנוע מהפקעות להתייבש.
 • הניחו את הפקעת בעציצים בזווית של 45 מעלות: זה יעזור לצמחים לצמוח לכיוון האור.
 • כסו אותן: כסו את הפקעת באדמה עד לגובה של 2-3 ס"מ.
 • השקו באופן קבוע (לא יותר מידי): הן זקוקות למים ולחות כדי לצמוח, אך חשוב לא להציף אותן כדי למנוע מהן להירקב.
 • העבירו את העציץ למקום מואר: הן זקוקות לשמש ולאור כדי לצמוח, לגדול וכדי להבשיל.

האם ניתן לשתול ולגדל פקעות בגינה, ואיך לשתול אותן בגינה?

כן, אפשר לשתול ולגדל אותן בגינה. פקעות רבות, בעיקר פקעות הפרחים, המתאימות לגידול בגינה. כדי לשתול אותן, יש לבחור מקום מואר עם קרקע מנוקזת היטב. יש להכין את הקרקע על ידי חפירה ודישון. עומק השתילה תלוי בסוג הפקעת. יש להשאיר מרחק של 10-15 ס"מ. יש להשקות אותן באופן קבוע, אך לא להציף אותן במים. אחרי הפריחה, יש להמשיך להשקות את אותן עד שהעלים מתייבשים. לאחר מכן, יש לשמור אותן במקום קריר ויבש עד לעונה הבאה. כאשר שותלים את הפקעת והבצל, עדיף להניח אותם במקום סחוט היטב. עומק השתילה והמרווחים עשויים להשתנות בהתאם לסוג הספציפי של הפקעת או הבצל ששותלים. כמו כן, רצוי לעיין בהוראות המפורטות במארז. כדי לקבל פריחה מוקדמת יותר, אפשר לשתול את הפקעת בעציץ מספר שבועות לפני השתילה.

היכן ניתן לרכוש בצלים ופקעות?

אצלנו תוכלו למצוא מבחר ענק של פקעות למכירה במחיר משתלם במיוחד. אנו מציעים משלוח מהיר (עד 3 ימי עסקים) עד פתח הבית בעלות 25 ש"ח. ברכישה מעל 249 ש"ח, המשלוח חינם - עלינו באהבה! בנוסף. תוכלו ליהנות מייעוץ של צוות שירות לקוחות מקצועי הזמין עבורכם בשעות הפעילות בטלפון: 077-5070397.

אילו סוגי פקעות אפשר לרכוש באתר?

אנו מציעים מבחר ענק של פקעות ובצלים כגון: פרחים, בצלים, מארזי פקעות שונים, זרעים פרחוניים, זרעים של ירק, זרעים של צמחים ועוד מגוון מוצרים איכותיים לבית / גינה. לפרטים נוספים ומגוון המוצרים הזמינים לחצו כאן.

מהם הצבעים השונים הזמינים עבור פקעות ובצלים?

הם מגיעים במגוון רחב של צבעים, החל מצבעים קלאסיים כמו לבן וכחול, ועד לצבעים נועזים יותר כמו סגול. הקולקציה שלנו כוללת מבחר צבעים כגון אדום, סגול, ורוד, לבן, כחול, כתום וצהוב ושילובי צבעים שונים ומגוונים. כמובן, ישנם עוד צבעים רבים זמינים באתר. הבחירה בצבעים תלויה בהעדפות האישיות שלכם, בסגנון הגינה שלכם ובעונה שבה אתם רוצים שהפקעות יפרחו. כנסו ובחרו את הצבע שאתם אוהבים. אפשר גם לשלב בין הצבעים לקבלת סטייל ומראה צבעוני וססגוני יותר.

להלן כמה דוגמאות לצבעים הזמינים:

 • לבן: צבע קלאסי ופופולרי. הוא מתאים למגוון רחב של עיצובים וגינות.
 • אדום: צבע נועז ומושך את העין. הוא מתאים לגינות גדולות וגם לגינות קטנות.
 • צהוב:  צבע שמח ומאיר. הוא מתאים לגינות שמשיות וגם לגינות מוצלות.
 • כחול: צבע מרגיע ומעודן. הוא מתאים לגינות קטנות וגם לגינות גדולות.
 • סגול: צבע אצילי ומסתורי. הוא מתאים לגינות גדולות וגם לגינות קטנות.
 • כתום: צבע חם ומזמין. הוא מתאים לגינות שמשיות וגם לגינות מוצלות.
 • ורוד: צבע רומנטי ונשי. הוא מתאים לגינות קטנות וגם לגינות גדולות.
 • פסים: פסים הם אופנתיים ומושכים את העין. הם מתאימים למגוון רחב של עיצובים וגינות.

מה המחיר של הפקעת או הבצל?

המחירים משתנים בהתאם לסוג הפקעת ולכמות הנרכשת. אצלנו באתר תוכלו למצוא מגוון זרעים לזריעה ופקעות איכותיות. אנחנו מציעים משלוח מהיר (עד 3 ימי עסקים) עד פתח הבית בעלות 25 ש"ח בלבד. ברכישה באתר מעל 249 ש"ח, המשלוח חינם - עלינו באהבה. הזמינו עוד היום ותיהנו מהן בקרוב!

מקבץ תמונות של מגוון סוגי פקעות ובצלים, פקעות חורף, פקעות פרחים, פקעות ירקות, פקעות שום שחור ועוד

פקעות יקינטון לבן, יקינטון ורוד, יקינטון צהוב, יקינטון כחול

היקינטון הוא צמח בצל רב שנתי קלאסי ועמיד, הגדל ברחבי העולם. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים. יקינטונים פורחים באביב, והם פופולריים בגינות ובעציצים. הם גדלים היטב במקום מואר עם קרקע מנוקזת היטב. אנחנו ממליצים לשתול את הפקעת של היקינטון בסתיו. יש לשתול את הפקעת בעומק של 10-15 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. אחרי הפריחה, יש להמשיך להשקות את היקינטון עד שהעלים מתייבשים. אחר כך, יש לשמור את הפקעת במקום קריר ויבש עד לעונה הבאה. כדי להאריך את עונת הפריחה של היקינטון, תוכלו לשתול אותו בשלבים, כל כמה שבועות.

פקעות כרכום

כרכום הוא צמח בצל רב שנתי צבעוני יפהפה ועמיד, הגדל ברחבי העולם. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים. כרכומים פורחים באביב, אנו ממליצים לשתול את הפקעת של הכרכום בסתיו. יש לשתול את הפקעת בעומק של 10-15 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. אחרי הפריחה, יש להמשיך להשקות את הכרכום עד שהעלים מתייבשים. אחר כך, יש לאחסן את הפקעת במקום קריר ויבש עד לעונה הבאה. אם אתם רוצים לקבל פריחה מוקדמת יותר, תוכלו לשתול את הפקעת בעציץ מספר שבועות לפני השתילה.

ישנן מספר דרכים לשמור על הפקעת של הכרכום:

 • בקרור: אחסנו את הפקעת במקרר, במקום חשוך וחשוף לאור, למשך כ-6 חודשים.
 • בחורף: השאירו את הפקעת בעציצים או בגינה, אך כסו אותה בשכבת אדמה או הומוס.
 • באדמה: שתלו את הפקעת מחדש, אך יש לכסות אותה בשכבת אדמה או הומוס.

פקעות שום שחור

פקעות שום שחור הן פקעות שום שעברו תהליך של התיישנות למשך מספר שבועות או חודשים. במהלך התהליך הזה, השום משנה את צבעו מלבן לשחור, ומפתח טעם חזק יותר, מתקתק יותר ומושקע יותר. הן משמשות בעיקר לתיבול, אך אפשר גם לאכול אותן כפיהן. לפקעות שום שחור יתרונות בריאותיים רבים. הן נחשבות לבריאותיות יותר משום רגיל. הן מכילות רמות גבוהות יותר של נוגדי חמצון, שיכולים לעזור להגן מפני מחלות כרוניות, כמו סרטן, מחלות לב וכלי דם ומחלות ניווניות. נוסף על כך, הן מקור טוב לסיבים תזונתיים, שיכולים לעזור לשפר את בריאות העיכול

שימושים שונים במגוון רחב של מאכלים, כגון: סלטים, מרקים, תבשילים, רטבים, פסטה, בשר, דגים ועוד.

רכיבים תזונתיים בפקעות שום שחור:

 • ויטמינים: B1, B2, B3, B6, C, E
 • מינרלים: סידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן, סלניום
 • חומצות שומן: אומגה 3, אומגה 6

פקעות רקפת מצויה

הרקפת המצויה היא צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי ישראל. היא פורחת באביב, והפרחים שלה בעלי צבע סגול בוהק. רקפות גדלות היטב במקום מואר עם קרקע לחה מנוקזת היטב והן דורשות השקיה סדירה. מומלץ לשתול אותן בסתיו. יש לשתול אותן בעומק של 3-5 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. אחרי הפריחה, יש להמשיך להשקות את הרקפות עד שהעלים מתייבשים. לאחר מכן, יש לאחסן את הפקעת במקום קריר ויבש עד לעונה הבאה. יש לאחסן אותה במקרר, במקום חשוך וחשוף לאור, למשך כ-6 חודשים. אפשר לשתול את הפקעת מחדש בגינה, אך יש לכסות אותה בשכבת אדמה או הומוס. כדי להרבות רקפות באמצעותן, יש לשתול פקעות חדשות בסתיו. הן יפריחו בעונה הבאה.

פקעות ספרקסיס

צמח רב שנתי שיוסיף צבע ורעננות לכל גינה. ספרקסיס הוא צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי העולם. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים. ספרקסיסים פורחים באביב, והם פופולריים בגינות, בעציצים ובזרים. מומלץ לשתול אותן בסתיו. יש לשתול אותן בעומק של 5-10 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. הספרקסיס הוא צמח קל לגידול, המתאים גם למגדלים מתחילים. הספרקסיס הוא צמח רב שנתי, כך שתוכלו ליהנות ממנו במשך שנים רבות.

פקעות לילי - צבעוני צהוב, צבעוני שחור, צבעוני אדום, צבעוני ורוד, צבעוני לבן

האם אתם מחפשים צמח יפהפה, קל לגידול ועמיד? אם כן, פקעות צבעוני לילי הן הבחירה המושלמת עבורכם. פקעות לילי הן צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי העולם. הן מגיעות במגוון רחב של צבעים. הן פורחות באביב, והן פופולריות בגינות ובעציצים. שתלו אותן בסתיו, בעומק של 5-10 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ.

פקעת חבצלת החוף

האם אתם מחפשים צמח שיוסיף צבע ורעננות? אם כן, חבצלת חוף היא הבחירה המושלמת עבורכם. חבצלת החוף היא צמח בצל רב שנתי, הגדל בחופי הים התיכון. היא מגיעה בצבע לבן, עם ניחוח חזק ומשכר. חבצלת חוף פורחת בקיץ, שתלו את הפקעת בסתיו, בעומק של 5-10 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. חבצלת חוף גדלה היטב במקום מואר עם קרקע מנוקזת היטב. השקו את חבצלת החוף באופן קבוע, אך הימנעו מהצפה. דשנו את חבצלת החוף פעם בחודש, החל מתחילת האביב.

פקעות פעמוני שלג

פרח אביב קל לגידול. האם אתם מחפשים צמח עמיד וקל לגידול? אם כן, פקעות פעמוני שלג הן הבחירה המושלמת עבורכם. פקעות פעמוני השלג הן צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי העולם. הן מגיעות במגוון רחב של צבעים. פעמוני שלג פורחים באביב, והם פופולריים בגינות וכו'. פקעות פעמוני השלג הן צמח קל לגידול, המתאים גם למגדלים מתחילים. שתלו את הפקעת בסתיו, בעומק של 5-10 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. דשנו את פעמוני השלג פעם בחודש, החל מתחילת האביב.

פקעות נרקיס חצוצרה צהוב, נרקיס לבן

נרקיסים הם צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי העולם. הם מגיעים במגוון רחב של צבעים. נרקיסים פורחים באביב. נרקיסי החצוצרה יוסיפו טאצ' של שמש אביבית לגינה שלכם. הכניסו את שמחת האביב לגינה שלכם עם פקעות הנרקיס, פרח ססגוני וקל לגידול שימלא את הגינה שלכם בצבע ובניחוח אביבי. נרקיסים הם הפרחים האהובים ביותר בכל העולם, והם מסמלים את בוא האביב. נרקיסי החצוצרה הצהובים הם מהזנים הפופולריים ביותר, והם מוסיפים צבע שמח וחיובי לכל גינה. 

פקעות אמריליס אדום, אמריליס ורוד

אמריליס הוא צמח אקזוטי וקליל לגידול. האמריליס הוא צמח בצל רב שנתי, הגדל באזורים טרופיים וסובטרופיים ברחבי העולם. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים. אמריליס פורח בחורף ובאביב, שתלו אותו בסתיו, בעומק של 5-10 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ. אמריליס הוא צמח מיוחד ומקורי, שלא תראו בכל גינה.

פקעות סייפן

הסייפן הוא צמח אצילי וקל לגידול. סייפן הוא צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי העולם. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים. סייפן פורח באביב ובסתיו, סייפן הוא צמח אצילי ומרהיב, המתאים גם למגדלים מתחילים. שתלו את פקעות הסייפן בסתיו, בעומק של 5-10 ס"מ, במרווח של 10-15 ס"מ

פקעות חצב מצוי

חצב מצוי, צמח קל לגידול וזמין לכולם. החצב הוא צמח בצל רב שנתי, הגדל ברחבי העולם. הוא מגיע במגוון רחב של צבעים. החצבים המצוייים פורחים באביב, החצב המצוי הוא צמח יפהפה, שיוסיף צבע ורעננות לגינה שלכם. החצב המצוי גדל היטב במקום מואר עם קרקע מנוקזת היטב. אחרי הפריחה, הפקעות יתנו זרעים שאפשר לשתול בסתיו הקרוב.

מארז פקעות צבעוני: פקעות כלנית, נורית, פקעות פרזיה תערובת ונרקיס

מארז פקעות של זנים: פרזיה, כלניות, ונרקיס - סה''כ 70 יחידות במארז. שימו לב ישנו הסבר על גבי המארז לכל צמח ועונת פריחתו, איך מומלץ לשתול אותו, באילו תנאים כדי לטפח את כל אחד מהפקעות ועוד. הפקעות מופרדות אחת מהשנייה בשקיות ניילון שקופות כאשר רשום על כל שקית את סוג הפרח.

המארז מכיל:

 • 20 יחידות של פרזיה
 • 5 יחידות של נרקיס
 • 20 יחידות של כלניות
 • 25 יחידות של נורית

לפרטים נוספים ורכישת המארז לחצו כאן

תערובת צבעים - חבילת פקעות עם 8 זנים: סקילה פרוויאנה, איריס הולנדי, ריחני, נורית, פפרקסיס, כלנית, רקפת, נץ חלב דוביום ונרקיס

מארז פקעות של 8 זנים: סקילה פרוויאנה, נרקיסים ריחניים, נוריות, פפרקסיס, כלנית, רקפת, נץ חלב דוביום, אירוס הולנדי - סה''כ 118 יחידות. שימו לב ישנו הסבר על גבי המארז לכל צמח ועונת פריחתו, איך מומלץ לשתול אותו, מתי פורח ובאילו תנאים כדי לטפח את כל אחד מהפקעות. הפקעות מופרדות אחת מהשנייה בשקיות ניילון שקופות כאשר רשום על כל שקית את סוג הפרח. 

המארז מכיל:

 • 1 יח' של רקפת
 • 20 יח' של דוביום כתום
 • 20 יח' של אירוס הולנדי
 • 2 יח' של סקילה פרוויאנה
 • 10 יח' של הנרקיס הריחני
 • 20 יח' של כלניות
 • 25 יח' של נורית
 • 20 יח' של ספרקסיס

לפרטים נוספים ורכישת המארז לחצו כאן