איזה מחשב השקיה מומלץ ואיך לבחור נכון

איך לבחור מחשב השקיה לגינה?

למרות שמחשב השקיה נשמע כמו משהו מסובך או מורכב, מדובר בסך הכל במערכת די פשוטה. הפעולה שמערכת ההשקיה עושה היא פתיחת ברז מים המחובר אליה לפי התזמון שחברנו. מצד אחד זה נראה פשוט ומצד שני מדובר על טכנולוגיה מתקדמת מאוד. מחשבי השקיה נמצאים כבר שנים רבות בשימוש בעיקר בענף החקלאות. התפקיד של המחשב הוא להזרים מים בקצב זמן מוגדר ולפי כמות המים הזורמת בכל ברז אליו מחובר המחשב. היום יש לא מעט סוגים של מחשבי השקיה מתקדמים ולא תמיד מצליחים לבחור את המחשב הנכון, בכדי שתצליחו לבחור מחשב השקיה בצורה הטובה ביותר עבורכם, הבאנו לכם מדריך קצר שיעזור לכם לעשות את הבחירה הטובה ביותר.

סוגי צמחייה שונים

כל צומח דורש כמויות שונות של מים, יש צמחים שכמות גדולה של מים יכולה לפגוע בהם ולעומתם יש צמחיה שזקוקים למים באופן קבוע ללא הפסקה. אם יש לכם במרפסת או בגינה מספר סוגים שונים של צמחים בעלי צרכי השקיה תצטרכו מחשב השקיה עם מספר ברזים מתאים. לדוגמה: במקרה ויש לכם מספר צמחים שזקוקים לאותה כמות מים באותה תדירות- חברו לאותו ברז טפטפת שתבטיח השקיה זהה לכל אותה צמחיה. במקרה ויש לכם 2 צמחים שזקוקים לכמות מים או תדירות שונה – תצטרכו מחשב השקיה התומך בשני ברזים שונים.

  מחשב השקיה חד קווי? / או מחשב השקיה דו קווי?

  עוד שאלה מאוד נפוצה בקרב אוהבי גינה כמונו:

  מחשב השקיה DC? / או מחשב השקיה AC?

     לכל החברים שקצת פחות מבינים בואו נעשה קצת סדר, יש שני סוגים של ברזים AC ו-DC וכל אחד עם ההעדפה שלו: 
   • מחשב השקיה AC - מופעל על חשמל. יתרונות: העלות יותר זולה, ללא החלפת סוללות חסרונות: בעל נקודת כשל עקב כבלי החשמל, הפסקת חשמל המחשב לא יעבוד. מומלץ באזור בו נקודת החשמל קרובה.
   • מחשב השקיה DC - מופעל בעזרת חשמל. יתרונות: פחות תקלות בחיווט, הפסקת חשמל לא תשפיע על המחשב. חסרונות: החלפת סוללות באופן תקופתי. מומלץ באזור בו נקודת החשמל רחוקה מידי. מקווים שעזרנו לבחור את מחשב ההשקיה אשר יבצע את העבודה בצורה מושלמת עבורכם ועבור הגינה שלכם.
   לפרטים נוספים ומחלקת מחשבי השקיה לחצו כאן.