איך להתמודד עם הלחות בארון הבגדים ולמנוע עובש

טיפים להתמודדות עם הלחות בארון הבגדים ומניעת עובש

אחד הדברים האחרונים שאנו רוצים שיהיו לנו בארון הם לחות, הסיבה לכך שהלחות יוצרת ריח לא נעים ואפילו פוגעת בבגדים וגם בארון עץ עצמו. הלחות גורמת להיווצרות של עובש וטחב בארון ואתו גם הריח המעופש. הסיבה להיווצרות הלחות היא שארונות הבגדים סגורים וזרימת האוויר מוגבלת כך שהיא נשמרת בפנים. מצב זה מתרחש בעיקר בארונות בהם ישנה חלוקת מדפים ומאוחסן במדף העליון בגדים ללא שימוש. ארונות הבית הם מהרהיטים החשובים ביותר. בהם אנו מאחסנים החל ממצעים, בגדים ועד לכלי בית ואוכל. עובש נוטה להופיע במקומות חשוכים ולחים כמו הארונות ומאחוריהם. עובש וטחב בבית עלולים להזיק לבריאות, לעובש וטחב יש נטייה להתפשט וגם לחזור.

ריכזנו עבורכם כמה טיפים אשר יעזרו לכם להתמודד עם הלחות בארון:

  • פתחו את דלתות הארון - אחד הדברים החשובים ביותר הוא לפתוח את דלתות הארון מידי פעם, זאת בכדי לאפשר זרימה של אוויר למקום, לא רק לכמה דקות בודדות אלא ממש לפתוח את הארון אפילו למשך כמה שעות, רגע אחד לפני שאתם יוצאים מהבית לעבודה, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפתוח את דלתות הארון ולתת לארון להתאוורר.
  • תאתרו ותבדקו נזילות - יש מקרים בהם קיימים ארונות ומאחוריהם יש צינורות מים בתוך הקירות, אותם צינורות עלולים לנזול ומים יכולים דרך הקיר וליצור לחות גבוה מאוד שמגיעה אפילו עד לארון הבגדים, מעבר לנזק הפיזי ברכוש, המים יכולים לגרום לנזק בריאותי. חלק מאיתור הנזילות כולל גם צינורות “מזיעים” כלומר צינורת ברזל שבגלל שינוי הטמפרטורה יוצרים כמויות של מים סביבם. מים אלו נספגים בקיר ומשם יוצאים החוצה ומגיעים עד לתוך ארון הבגדים.
  • דלתות תריס - ישנם המון סוגים של דלתות לארונות, אחד הסוגים הטוב והמומלץ ביותר הוא דלתות תריס. דלתות תריס מאפשרות זרימה של אוויר. בזכות הרווח שישנו בין שלבי התריס ישנה כניסת אוויר וכך נמנעת היווצרות של לחות ועובש בארון.
  • מדליקים אור בארון הבגדים - יש גישה ושיטה אשר אומרת שאם אנחנו מדליקים אור בתוך הארון למשך מספר שעות, האור מחמם את האוויר ועל ידי חימום האוויר הוא שורף את הלחות שיש באזור הארון, אנו ממליצים לכם לנסות.
  • הציבו סופח לחות בארון הבגדים - כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט להציב בארון סופח לחות, סופח הלחות ימשוך אליו את כל הלחות שיש בארון ועל ידי כך ימנע עובש וריחות רעים. לפרטים נוספים על סופח לחות לחצו כאן.
  • הציבו קולט לחות בארון הבגדים - קולט הלחות הינו מוצר קומפקטי ומעוצב במיוחד עבור תלייה בארון הבגדים. קולט הלחות מאפשר פעולת ספיחה עוצמתית במיוחד, עד ל- 60 ימים מרגע השימוש. לפרטים נוספים על קולט לחצו לחצו כאן.
  • הציבו ספוג סופח לחות בארון הבגדים - שקית סופגת לחות לארון ולכל סוגי החללים בעלת יכולת ספיגה משופרת ושמירה על איכות הבגדים. מונעת הצטברות של לחות בארון ומונעת את הסיכון לאלרגיות ויצירת קרדית האבק באזור. לפרטים נוספים על ספוג סופח לחות לחצו כאן.