איך לעצב את הבית: טיפים והמלצות לעיצוב חלל הבית

טיפים וטריקים לעיצוב פנים בחלל הבית

חלל הבית נועד לשרת אותנו ואת צרכינו בחיי היום היום. האווירה הנוצרת ע"י עיצוב הבית משפיעה עלינו ועל הרגשות שלנו. הסלון לדוגמה, הוא האזור בו נעשות רוב הפעילויות, מארחים מכרים, צופים בטלוויזיה, משחקים עם הילדים וכדומה, לכן נרצה שסלון ביתנו יהיה מואר ומעוצב. אין צורך לעצב את כל חלל הסלון - קיר אחד יספיק, נתמקד בו וניתן עליו את הפוקוס. במאמר הבא נבצע יחדיו את השלבים לעיצוב הבית.

הום דקור, דקורציה ואומנות לעיצוב חלל הבית

פריטי אומנות מאוד קריטיים לעיצוב פנים הבית. הפריטים השונים יכולים לספר סיפור, להעניק לבית צבע, אור ומרקם חדש ושונה. ההמלצה שלנו היא לתלות את פרטי הדקורציה בגובה העיניים. כמו כן רצוי לשלב מוצרים עם מגוון צבעים לפי פלטת הצבעים בשאר חללי הבית ודקורציה לקיר.

צמחייה ופרחים לעיצוב חלל הבית

בואו נכניס את הגינה לתוך חלל הבית, צמחים ועציצים מוספים המון אור, רעננות, אנרגיה טובה ומראה אסתטי בכל חלל בו הם ממוקמים. את הצמחייה אפשר להכניס בצורה מפוזרת או במקבצים. עציץ אחד גדול יכול לעשות שינוי עצום. למשל, ניתן להוסיף צמחייה מלאכותית בשילוב אדניות / כדים / סלי קש מעוצבים או לתלות אותה על אחד מרהיטי הבית. ההמלצה שלנו היא מיזוג הצמחייה באזור אותו נרצה לשדרג להקניית מראה יוקרתי ומעוצב.

תאורה לעיצוב חלל הבית

התאורה היא מהאלמנטים המשפעים ביותר על האווירה בבית מכיוון שתפקידה העיקרי הוא הגדרת “מצב הרוח” בחלל בו היא ממוקמת. ההמלצה שלנו היא שימוש בגופי תאורה מסוג לד, החוסכת אנרגיה, נדלקת מידית, מייצרת אור קר וחם ושימושית בכל אזור אותו נבחר להאיר. תאורת לד מתאימה לעיצוב חדר האמבטיה, המרפסת, הגינה ועוד.

פריטים נלווים לעיצוב חלל הבית

הצמידו לקיר רהיט, מתוך הרהיטים הקיימים בביתכם, או כל כלי עיצוב אחר (פמוטים, ואזה, מנורות שולחן ועוד) היתרון בעיצוב עצמאי הוא שניתן לשנות את הפריטים בכל זמן שתרצו, לשנות מיקומים והוספת פריטים נוספים. מקווים שהמאמר עזר להבין כי עיצוב הבית הוא זמין וקליל ולא בהכרח מצריך הוצאה כספית גבוהה או העסקת בעל מקצוע.