הוראות מומלצות וטיפים לכיסוח דשא ולמה זה חשוב

ככה תהפכו את הדשא שלכם לירוק יותר

מכסחת הדשא היא כלי גינון שמטרתו לטפל ולעצב מדשאות בשטחים שונים. בין היתר, היא גם דואגת לכך שהדשא שלנו יראה קצת יותר טוב משל השכן. ישנם המון סוגים שונים של מכסחות דשא – מכסחת דשא חשמלית, מכסחת דשא רובוטית, מכסחת דשא נטענת, מכסחת דשא מוטורית, מכסחת דשא בנזין ומכסחת דשא ידנית. המכסחה גוזמת את הדשא בעזרת להב הסכין שנמצא בתחתית המכשיר. לפני שנדבר על סוגי המכסחות נבין למה כל כך חשוב לתחזק את הגינה שלנו, ולמה הדשא הוא מרכיב כה חשוב בה.

בכדי לפתח ולתחזק גינה חייב מתכון מנצח

אדמה, צמחייה, השקיה, דישון וכמובן המון אהבה ולא מעט השקעה. לא חבל שהשקעתם כל כך הרבה בפיתוח הגינה אך לאחר התוצאה הסופית הפסקתם לתחזק אותה? לצערנו, גם לא לוקח הרבה זמן עד שהגינה נראית מוזנחת וייקח לה זמן רב להתאושש ולחזור להיות כמו שהייתה. ניתן לדמות את הדשא בגינה שלנו כמעין ה"רצפה" או ה"שטיח" בחלל. לכן, דשא לא מטופח = גינה מוזנחת. כלומר, במצב בו אנו לא מטפלים ב"ריצפת הגינה" אנו פוגעים בכל ההשקעה שלנו. למה אי כיסוח דשא עלול להוביל? עלולה להתפתח צמחייה פולשנית שתיפגע לנו בדשא שאנו כה אוהבים. ישנם הרבה עשבים עונתיים במיוחד בחורף. חשוב לקצור את אותה עשבייה בכדי שלא תשתלט לנו על הדשא הירוק שלנו. חשוב לדעת שלאחר סיום העונה העשבים יתחילו להיעלם כי צמחייה זו מאופיינת בעונת החורף. ללא קשר לנראות הגינה, ללא ספק גובהו של הדשא משפיע על הכיס שלנו. מדשאות הן מקור עיקרי לבזבוז מים. דשא גבוה יותר דורש יותר מים ואף אחד מאתנו לא רוצה לבזבז כסף מיותר. מזיקי גינה בדשא באים לבקר במיוחד בתקופת האביב ובתקופת הסתיו. נוכל לגלות זאת בעזרת נקודות בהן הדשא צהבהב או עלי דשא רבים מכורסמים. כמובן שמצב זה נגרם ללא קשר למנת המים שסיפקנו עבור הדשא שלנו. בזכות כיסוח תקופתי נוכל להכיר במזיק ולעצור את התופעה לפני התפרצותה בחלל הגינה. חוסר כיסוח מגביר רגישות למחלות בגינה.

ריכזנו עבורכם מספר טיפים והמלצות של צור הגנן:

  • מכסחים דשא רק שהוא יבש.
  • בעת כיסוח הדשא חשוב להשתמש במשקפי מגן מחשש שאבן קטנה תעוף לכיוון הפנים.
  • מומלץ לגזום את הדשא בגובה של 5-7 ס"מ, דשא קצר יחליש את הדשא ויפגע בגדילתו.
  • מומלץ לקצור פעם בשבוע וחצי - שבועיים.
  • עדיף לבצע את פעולת הכיסוח בשעות בהן הלחות נמוכה.
  • לאחר הגיזום מומלץ להשתמש בדישון ובתכשירים נגד מזיקים ומחלות גינה.

אז מהי מכסחת דשא המומלצת והמתאימה ביותר עבורנו?

כאשר אנו בוחרים מכסחת דשא מקצועית חשוב שנבחר במוצר איכותי ועמיד לאורך שנים. המכסחה תהפוך להיות המנקה של הגינה שלכם, תקצוץ את כל שטח הגינה או החצר ללא התערבותכם. יש להגדיר רק את גודל הגינה וטווח פעילות של המכסחת דשא.

  • מכסחת דשא נטענת - מתאים למי שאיכות הסביבה חשובה לו. מאפשר עבודות קצרות וממושכות ללא פגיעה במוצר. ניתן לטייל ולהתנייד בחלל הגינה ללא כבל חשמל ללא קושי להגיע למקומות רחוקים.
  • מכסחת דשא חשמלית - מתאים לגינות פרטיות וקטנות עם חיבור חשמלי קרוב. ידידותי לסביבה ושקט יחסית. צריכת חשמל נמוכה יחסית. מאפשר עבודות קצרות וממושכות ללא פגיעה במוצר.
  • מכסחת דשא רובוטית - תכלס, מתאים לעצלנים בנינו או אנשים שאין להם זמן. המכסחה תהפוך להיות המנקה של הגינה שלכם, תקצוץ את כל שטח הגינה או החצר ללא התערבותכם. יש להגדיר רק את גודל הגינה וטווח פעילות של המכסחת דשא.
  • מכסחת דשא בנזין - מתאים מי שרעש לא מפריע לו אך העבודה המקצועיות יותר חשובה לו. חשוב לציין שיש צורך באספקה של בנזין “זמין וטרי” ללא שימוש חוזר. מומלצת ביותר בתנאי שטח פחות אידאלים ובמדשאות בנוניות- גדולות.

החכמנו ביחד שכיסוח דשא הוא פעולה הכרחית לטיפוח ושימור הגינה הפורחת