המדריך להדברה והרחקה יעילה של מזיקים בבית ובגינה

10 מכות המזיקים ואיך להיפטר מהם לבד

ניתן להיפטר מרוב מזיקי הגינה על ידי הדברה, המטרה שלנו היא לתת לכם את הכלים הטובים ביותר להרחיק ולקטול את המזיקים. ריכזנו עבורכם מדריך עם טיפים והמלצות להתמודדות עם בעיית המזיקים בבית ובגינה לבד ללא צורך במדביר מקצועי.

איך להיפטר מכנימות לבד ללא מדביר?

הכנימות הן מזיק מיניאטורי עם יכולת להרוס צמחים במהירות. הן ניזונות מלשד העלים (נוזל התא של הצמח) ומפרישות חומר מתוק ודביק בשם “טל הדבש”. האזורים הנגועים משמשים כבסיס לגידול פטריות, הפוגעות בתהליך הפוטוסינתזה של הצמח ובכך מחלישות אותו ופוגעות בחיוניותו, עד למצב של הצהבת העלים ונשירתם. הפתרון של צור: קונפידור - תכשיר רב עוצמה היעיל להדברת כנימות ושאר מזיקי הגינה.

איך להיפטר מנמלים לבד ללא מדביר?

נמלים רבות מקימות את הקן שלהן במשכנות אדם בשל הקלות שבמציאת מזון באזור. הן הורסות את הארונות לשם פילוס דרכן בעזרת זוג הצבתות שלהן, המשמשות לאחיזת מזון וללחימה. נמלת הקציר לדוגמא, מזיקה קשות לחקלאות בכך שהיא אוספת תבואה בכמויות גדולות. הפתרון של צור: פרו ג’ל / או טופ ג’ל - פיתיונות להדברת קן נמלים שלם (הנמלה לוקחת את הפיתיון לקן ובכך גורמת לחיסולו).

איך להיפטר מיונים בדרך ידידותית לבד?

היונים ידועות כנשאיות ומפיצות של מחלות בקרב בעלי חיים ובני אדם. מרבית המחלות המופצות על ידי יונים מועברות באמצעות הלשלשת שלהן כיוון שהיא מהווה מצע גידול נוח לטפילים. לרוב, הן מהוות מטרד לבני האדם משום שהן מתגודדות בקבוצות גדולות המייצרות כמות פסולת רבה באזורי מגורים. קרבתן לאדם מתבצעת בעיקר באזורים של מסתורי כביסה, גגות ומרפסות ובאה לידי ביטוי בלכלוך, ריח רע וסתימות מרזבים. הפתרון של צור: דוקרני יונים מפלסטיק / או נירוסטה אשר אינם פוגעים ביונים.

איך להיפטר מעש לבד ללא מדביר?

עש המזון פוגע קשות בחקלאות ובצמחייה הביתית ובעיקר במזון שלנו. הוא מסוגל לחורר אריזות מזון אטומות ולהטיל בתוכן ביצים. ברגע שהבית או העסק נגוע במזיק, קשה מאוד להיפטר מהעש המטריד. כדי למנוע את התפתחותו, יש לזרוק את כל מקורות המזון החשודים כנגועים. הפתרון של צור: מלכודות דבק - מושכות את העש באמצעות פרומון.

איך להיפטר מג’וקים לבד ללא מדביר?

ג’וקים, או בשמם הישראלי מקקים, נחשבים למזיקים אוכלי כל. הם מסוגלים לחדור לארונות מטבח ולהטיל שם צואה או הפרשות משאריות המזון שאכלו בפחי האשפה. באופן הזה נוצרת סכנה של העברת מחלות, כמו סלמונלה, סטרפטוקוקוס ועוד. קצב התרבותם של הג’וקים מיוחד במינו – נקבת התיקן מסוגלת להטיל עד כ- 300 צאצאים בשנה! הפתרון של צור: סופר ג’ל / או טורפדו ג’ל - פיתיונות עוצמתיים לקטילת ג’וקים.

איך להיפטר מזבובים לבד ללא מדביר?

רוב מיני הזבובים בישראל ניזונים ממזון רקוב, צואה ופגרי חיות ולכן נושאים למעלה מ-350 סוגים שונים של בקטריות וחיידקים. מחלות רבות מועברות דרך מגע הזבובים, ביניהן נמנות מחלות מעיים כמו טיפוס, שיתוק ילדים, שחפת ומחלות עיניים. הפתרון של צור: מלכודות זבובים רב שימושים / או יהלום - תרסיס אורגני להדברת זבובים ומזיקים אחרים.

איך להיפטר מנחשים בדרך ידידותית לבד?

בישראל חיים 41 מינים של נחשים, 9 מתוכם ארסיים. מזג האוויר שהולך ומתחמם, מגביר את הסכנה להכשות נחשים. קיץ זו העונה בה הנחשים מתעוררים משנת החורף שלהם והם פוגעים בעשרות בני אדם כתוצאה מהכשה. הפתרון של צור: חתרן - מכשיר ויברה סוני להרחקת נחשים.

איך להיפטר מעטלפים בדרך ידידותית לבד?

עטלפים הם היונקים היחידים שמסוגלים לעוף. הם משתמשים בהד קול בכדי למצוא מזון בחושך ובכדי להימנע ממכשולים בדרכם. מלבד הלכלוך הרב הנגרם מצואת העטלפים, הם עלולים לשאת כלבת דרך הדם או השתן שלהם. במידה והם נגועים בנגיף יש סכנה להעבירו לבני אדם דרך פצע פתוח או מגע עם קרומי ריר בעיניים, באף או בפה. הפתרון של צור: נץ דורס - מרחיק עטלפים אולטרה סוני (מותאם לתנאי חוץ).

איך להיפטר מחולדות / עכברים בדרך ידידותית לבד?

עכברים וחולדות ידועים כמעבירי מחלות ולכן עלולים להוות סכנה עבורנו. מחלות העכברים מועברות על ידי הגללים והשתן שלהם. המחלות המועברות על ידי חולדות גורמות לשלושה סוגים של חולי: כאבי שרירים וחום בדרגות חומרה שונות, דלקות מפרקים ופריחה וסוגי קדחת. אחת החולדות האגרסיביות יותר היא חולדת החוף הנורבגית הנמצאת גם בישראל. היא ניזונה ממזונות על בסיס חלבון ונחשבת לטורפת. חולדה זו עלולה לנשוך את מי שנתפס בעיניה כחסר ישע ואם היא תיקלע לפינה ותחוש מאוימת, ביכולתה להגן על עצמה על ידי נשיכה חזקה במיוחד. הפתרון של צור: ברדלס - מכשיר אולטרה סוני להרחקת חולדות ועכברים לצמיתות.

איך להיפטר מיתושים לבד ללא מדביר?

לא ראיתם את זה בא - אך היתוש הוא הרוצח השקט! הוא הורג יותר בני אדם מכל חיה אחרת בעולם (מעל 750,000 בשנה), בגלל מחלות המועברות דרך עקיצתו. בעת עקיצת נקבת היתוש, מועבר חומר מונע קרישת דם למקום העקיצה, ובעקבותיו נוצר גירוד היכול להימשך גם ימים. עקיצות אלו עלולות להעביר גורמי מחלות שונים, לדוגמא טפיל הפלסמודיום הגורם למלריה ווירוסים כמו וירוס הנילוס המערבי. הפתרון של צור: לבית: מכשירי קטלן חשמליים ועוצמתיים, לגינה: לפידים עם שמן ציטרונלה.

לביקור במחלקת הדברת מזיקים והרחקת בעלי חיים בצור מרקט אונליין לחצו כאן.