תאורה לגינה: כיצד בוחרים תאורת חוץ ותאורת גינה

תאורת חוץ - איזה סוג הכי מתאים לגינה שלכם

  • תאורה סולארית - בשנים האחרונות רובנו מעדיפים להתקין תאורה סולארית עבור הגינה / או החצר. תאורה סולארית שואבת את מקור החשמל שלה דרך קרני השמש. הנורות מקבלות את האנרגיה ונטענות דרך השמש, ולאחר מכן פולטות את האנרגיה בתאורה. מערכת התאורה מורכבת מקולטים סולאריים אשר אוגרים את אור השמש במהלך היום, והמרתו לאור בשעות החשיכה. היתרון לגור בישראל הוא מזג האוויר הים תיכוני הנעים והחמים (רוב השנה), השמש שולחת את קרניה במרבית מחודשי השנה, מה שהופך את התאורה הסולרית לזמינה יותר לעומת מדינות קרות יותר. טכנולוגיה ירוקה - בשנים האחרונות עלתה המודעות לנזקי כדור הארץ והתחממותו ולכן המונים עברו לשימוש במוצרים ירוקים ידידותיים לסביבה. היתרון החשוב והדי ברור הוא החיסכון באנרגיה ומשאבים, התאורה הסולרית חוסכת לנו כמויות עצומות של חשמל ומונעת זיהום אוויר, לעומת תאורה רגילה אשר גוזלת משאבים רבים, לעיתים יקרה ואינה מתכלה. לפרטים נוספים ורכישת תאורה סולארית בצור מרקט אונליין לחצו כאן.

  • תאורה צמודות / שקועות בקיר - גופי תאורה שקועים בקיר או צמודים בקיר. תאורת קיר מתאימה לשימוש בבית ובחצר/ גינה שלנו, כך שהיא נותנת מענה רחב יותר לעומת שאר גופי התאורה. תאורת הקיר מוארת מסוגי נורות שונות, דבר המאפשר לה להשתלב בכל מקום בבית וכל מטרת תאורה. תאורת הקיר יכולה להיות מאוד ממוקמת ומדגישה, (לדוגמא- הארה והדגשת חפצים כמו ציורים ופרטי דקורציה), או לפזר את אורה החזק בחלל גדול או פתוח ופחות להתמקד בפריטים ספציפיים. יתרון נוסף הוא עיצבם המרהיב של מנורות הקיר- אשר נותנות מענה לסגנון עיצוב וינטג’ או מודרני, והשתלבותם בקירות גבס וחיפויים, תוך שמירה על אסתטיות מכיוון שנמנע מכבלים אשר יכולים לסכן אותנו ואף להוות מפגע ביטחוני. מומלץ להתקין תאורת חוץ עוד בשלבי תכנון הגינה שלנו, מכיוון שנוכל ליצור מסלול אור אשר ילווה אותנו באזורים מוחשכים יותר. ניתן גם לבחור תאורת קיר מעוצבת במיוחד לגינה בעלת מנגנון הגנה מפני מים ואו גשם. לפרטים נוספים ורכישת גופי תאורה שקועים בקיר / או צמודים לקיר בצור מרקט אונליין לחצו כאן.

לסיכום

תכננו את עיצוב התאורה בגינה שלכם עוד בשלב הראשון עם תכנון הגינה עצמה, ובכך תדאגו לתאורה יפה ונעימה תוך שמירה על צרכיכם וחיסכון באנרגיה וחשמל. לכל גוף תאורה יתרונות שונים, לכן אנו ממליצים לבחור בגוף תאורה חסכוני אשר יוצר אוויר הנעימה וחמימה.

לפרטים נוספים ומחלקת תאורת חוץ ותאורת גינה בצור מרקט אונליין לחצו כאן.