6 צמחים דוחי יתושים לשתילה בבית ובגינה

 רוזמרין, לבנדר וקטניפ בגינה - דוחי יתושים טבעיים

שתילת צמחים דוחי יתושים בבית ובגינה יכולה להיות דרך יעילה וטבעית להרחיק את המזיקים הללו. צמח אחד כזה הוא ציטרונלה, המפיץ ריח לימוני חזק אשר מרחיק יתושים. צמח נוסף שניתן לגדל ולטפח הוא קטניפ, הידוע ביכולתו להדוף יתושים וחרקים אחרים. ניתן לגדל את הצמחים הללו בקלות בעציצים, ערוגות פרחים או סלסלות תלויות, מה שמאפשר לאנשים ליהנות מהמרחבים החיצוניים שלהם מבלי להיות מוטרדים כל הזמן מיתושים

ציטרונלה

ציטרונלה הוא צמח בעל תכונות טבעיות של דוחה יתושים הפולט ארומה חזקה אשר מרחיקה את היתושים. ציטרונלה, שמקורה באזורים טרופיים, הפכה פופולרית ברחבי העולם בשל היכולת להרחיק את החרקים המציקים הללו. היא משמשת לייצור שמנים אתריים, בשמים ונרות בשל הניחוח הנעים שלה, מה שהופך את הצמח לבחירה מעשית עבור גינות ביתיות וחללים חיצוניים. בנוסף, השימוש בציטרונלה מתבצע לעתים קרובות בצורה של תרסיסים, קרמים ונרות כדי לספק הגנה מפני עקיצות יתושים במהלך פעילויות החוץ. 

לבנדר

לבנדר הוא צמח רב שנתי עם ריח נעים מאוד, אך היתושים לא כל כך אוהבים אותו. ניתן לשתול צמחי לבנדר בגינה או בעציצים בבית. הלבנדר ידוע לא רק בזכות הפרחים היפים והניחוח המרגיע שלו אלא גם ביכולת הטבעית שלו לדחות יתושים. צמח רב-תכליתי זה מכיל תרכובות אשר יעילות מאוד בשמירה מפני החרקים המציקים הללו. על ידי שתילת לבנדר בגינה שלכם אתם יכולים ליצור דוחה יתושים טבעי. יתר על כן, ניתן להשתמש בשמן לבנדר כדוחה יתושים טבעי על העור שלכם, הוא עוזר להישמר מפני עקיצות במהלך פעילויות שטח וחוץ. בניגוד לחומרים דוחים על בסיס כימיקלים, הלבנדר אינו רעיל ובטוח הן לילדים והן לחיות מחמד. לבנדר לא רק ידחה יתושים, אלא גם יוסיף הרגשה של רוגע ושלווה.

רוזמרין, נענע, לבנדר, בזיליקום וקטניפ בגינה

רוזמרין

רוזמרין הוא לא רק עשב תכליתי שמוסיף טעם למנות, אלא גם פועל כדוחה יתושים טבעי. עם הניחוח החזק שלו, רוזמרין יכול להרתיע יתושים ולהפוך את המרחב החיצוני שלכם למהנה יותר. הצמח מכיל רמות גבוהות של תרכובת הנקראת חומצה רוזמרינית הדוחה יתושים וחרקים אחרים. בנוסף, רוזמרין קל לגידול ותחזוקה, מה שהופך אותו לבחירה נוחה עבור משקי בית המעוניינים להדוף יתושים באופן טבעי. כל שעליכם לעשות הוא לשתול רוזמרין סביב המרפסת או הגינה שלכם כדי ליצור סביבה נטולת יתושים. אתם יכולים גם להכין חומר דוחה משלכם על ידי הרתחת עלי רוזמרין במים ומריחת התערובת המקוררת על העור שלכם.

בזיליקום

בזיליקום, עשב פופולרי עם שלל שימושים קולינריים, משמש גם כדוחה יתושים טבעי. השמנים הארומטיים המצויים בצמחי בזיליקום פועלים כגורם מרתיע, ומרחיקים ביעילות את היתושים. הבזיליקום פולט ריח חזק שהיתושים לא אוהבים. גידול בזיליקום בגינה שלכם או בעציץ בתוך הבית מהווה דרך לא רעילה וידידותית לסביבה להרחקת יתושים. בנוסף, אתם מקבלים את היתרון הנוסף של עלי בזיליקום טריים לבישול או הכנת פסטו ריחני! 

קטניפ

קטניפ הוא צמח רב שנתי עם ריח אשר דוחה יתושים. אתם יכולים לשתול קטניפ בגינה או בעציץ בבית והוא יעזור לכם להימנע מעקיצות. צמח זה יעיל מאוד נגד יתושים, והוא מכיל חומר פעיל שמשבש את הקולטנים התחושתיים של היתושים, ומקשה עליהם לאתר את המטרה שלהם. כדי להשתמש בצמח כדוחה יתושים, ניתן לכתוש את העלים ולשפשף ישירות על העור או לשים בשקיות לתלייה באזורים חיצוניים.

נענע

נענע, צמח ירוק תוסס, שימושי בבישול ומספק ארומה מרעננת. הצמח משמש כגורם מרתיע טבעי ליתושים אשר דוחה ביעילות את החרקים המציקים הללו. הריכוז הגבוה של מנטול בעלי הנענע פועל כדוחה יתושים חזק. יש לרסק כמה עלים או לשפשפף אותם על העור כדי לשחרר מהצמח את השמנים הטבעיים שלו שיוצרים מחסום ומונעים עקיצות יתושים. בנוסף, גידול נענע בגינה או אפילו בעציצים בתוך הבית יכול לעזור להרחיק את המזיקים המטרידים האלה.