מתנות לחג טו בשבט | ערכות יצירה ופעילות גינון לילדים - מארז לט"ו בשבט

קולאז' של 3 תמונות. ילדים נהנים מפעילויות שונות של גינון ושתילה

ט"ו בשבט מתקרב, וזו הזדמנות נהדרת ללמד את ילדיכם על חשיבות הטבע ואהבת האדמה. טו בשבט הוא חג מיוחד מאוד, של פריחה, צמיחה, ויצירה. ערכות יצירה ופעילות גינון לילדים הן דרך נהדרת לחגוג את החג. הן מאפשרות לילדים ללמוד על החג, להפעיל את הדמיון שלהם, ולהנות מהטבע. במאמר זה נציג מגוון רעיונות והצעות למתנות וערכות עם מגוון פעילויות נהדרות בנושא צמחים וגינון, זה יאפשר להם ליהנות מהטבע במגוון דרכים יצירתיות, ולחגוג את ט"ו בשבט בצורה חווייתית, לימודית ומהנה. בנוסף, תגלו טיפים שימושיים להפעלת ילדיכם עם ערכות לשתילה במהלך החג המיוחד הזה.

פעילויות גינון ויצירה לטו בשבט

פעילויות יצירה לטו בשבט הן דרך מהנה ויצירתית בשביל ליהנות מראש שנה לאילנות באופן משפחתי. הן מאפשרות לילדים ולמבוגרים ליצור יצירות יפות וצבעוניות, כגון עצים, פרחים, צמחים, ועוד. ישנם סוגים רבים של פעילויות יצירה לטו בשבט. חלק מהפעילויות מתמקדות בשתילה, וכוללות זריעה של זרעים, נטיעה של עצים, ועוד. חלק מהפעילויות מתמקדות ביצירה, וכוללות ציור, קישוט, עיצוב ועוד.

מארזי ערכות זריעה וגינון לט"ו בשבט לילדים - דרך נהדרת לחגוג את החג

ט"ו בשבט מגיע, ועימו ההזדמנות המושלמת לחבר את ילדינו אל הטבע ואהבת האדמה. מה יכול להיות מהנה ומלמד יותר מאשר לאפשר לילדים לחוות בעצמם את נס הצמיחה והפריחה מקרוב? ט"ו בשבט הוא ראש השנה לאילנות, הוא חג של טבע ויצירה. הוא נחגג בתקופה שבה הטבע מתעורר לחיים, והעצים פורחים. זו הזדמנות לשמוח על היופי של הטבע ולחנך את ילדיכם על חשיבותו.

אם אתם מחפשים מתנה מקורית לחג, ערכות לשתילה או סט כלי גינון לילדים הם המתנה המושלמת לכל ילד או ילדה! עם מגוון האפשרויות באתר, כל ילד ימצא את הפעילות המושלמת עבורו לחגיגה פורחת בצורה מהנה, יצירתית וחינוכית. הם יוכלו להפוך לגננים קטנים, ולגלות את הקסם של הטבע. הם ילמדו על התהליך המרתק של ההנבטה, ועל תהליך השתילה והזריעה, אשר יעניק להם את ההזדמנות לטפח במו ידיהם חיים חדשים, לדאוג לצמח ולצפות בו צומח ופורח.

מהן ערכות זריעה לט"ו בשבט ומדוע כדאי לבחור בהן כמתנה לילדים?

ערכות גינון ויצירה בדרך כלל כוללות זרעים של צמחים ופרחים, יחד עם אביזרי קישוט והוראות מפורטות. הערכות מאפשרות לילדים לזרוע את הזרעים ולטפח את הצמחים בעצמם. זהו תהליך מהנה ומספק שמאפשר להם ללמוד על הטבע, על מחזור החיים, ועל חשיבות הטיפול בצמחים. ערכות לשתילה הן מתנה מושלמת לילד בכל גיל. הן פעילות מהנה, מגבשת, וחינוכית. הן גם יכולות לסייע לילדים לפתח את היצירתיות, את החשיבה, ואת היכולות המוטוריות שלהם. גינון ויצירה היא פעילות מהנה וחווייתית שיכולה לסייע לחבר בין בני המשפחה והילדים. הם יכולים ללמוד על הטבע, על עבודת צוות, ועל חשיבות העבודה המשותפת.

להלן כמה מהיתרונות של ערכות זריעה לט"ו בשבט:

 • הן חוויה לימודית מעשירה. הזריעה מאפשרת לילד ללמוד על הטבע, על מחזור החיים, ועל חשיבות הטיפול בצמחים.
 • הן מגבשות את המשפחה. זריעה משותפת היא פעילות מהנה וחווייתית שיכולה לסייע לחבר בין בני המשפחה.
 • הן פעילות יצירתית. הילד יכול לבחור את הצמחים שהם רוצים לזרוע, ואת העיצוב של הגינה שלהם.

מה כוללות פעילויות הגינון והיצירה בערכות?

פעילויות הגינון והיצירה בערכות זריעה יכולות להיות מגוונות ויצירתיות מאוד. הן יכולות לכלול את פעילויות כגון קישוט, עיצוב, זריעה, הנבטה, גידול וטיפוח ועוד. הפעילויות ניתנות להתאמה בהתאם לגיל הילד וליכולות שלו. ערכות זריעה עבור ילדים צעירים יהיו בדרך כלל פשוטות יותר, וכוללות פחות פעילויות גינון. ערכות זריעה עבור ילדים גדולים יותר יהיו מורכבות יותר, וכוללות מגוון רחב יותר של פעילויות. המטרה של פעילויות הגינון והיצירה בערכות היא לאפשר להם ללמוד על הטבע, לפתח את היצירתיות שלהם, וליהנות מהתהליך של צמיחה והתפתחות.

אילו ערכות גינון מומלצות לילדים לט"ו בשבט?

ראש השנה לאילנות מתקרב, ואתם מחפשים דרך מהנה וחינוכית ליהנות ממנו עם ילדיכם? ערכות גינון הן דרך מצוינת ללמד אותם על הטבע, על מחזור החיים, ועל חשיבות הטיפול בצמחים. ישנן ערכות שתילה, זריעה ויצירה רבות באתר, הנה כמה ערכות מומלצות עבור ילדים לחגיגות ט"ו בשבט:

ראש דשא נוסטלגי - מארז מתנה מושלם לחג טו בשבט

ט"ו בשבט מזמן לנו הזדמנות ליצור ביחד עם ילדינו קישוטים ופעילויות מיוחדות לחג האילנות. בעזרת ערכה זו נלמד כיצד להכין ראש דשא נוסטלגי וכיפי. זהו פרויקט יצירתי וחוויתי שיאפשר לילדיכם ליצור קישוט מיוחד לבית וללמוד על הטבע והסביבה. הכנת ראש הדשא תעודד יצירתיות, אחריות ומעורבות שלהם בהכנות. 

לפרטים נוספים ומעבר למוצר

זרעי פרחים, צמחי תבלין, ירקות וצמחים לזריעה והנבטה

ט"ו בשבט הוא הזדמנות מצוינת ללמד ילדים על הטבע והצומח. לפתח סקרנות מדעית וקשר לטבע. בעזרת זרעי הצמחים והפרחים השונים תאפשרו לילדיכם ליהנות מהתהליך היצירתי והמרתק של הנביטה והצמיחה לקראת ט"ו בשבט. זה גם יאפשר להם לזרוע זרעים שונים בעציצים ולטפח את הנבטים. זריעה ביחד מפתחת אחריות, מעורבות ויצירתיות.

לפרטים נוספים ומעבר למוצרים

סט ערכת כלי גינון לילדים לפעילויות בגינה

ט"ו בשבט הוא חג מיוחד של טבע ויצירה. הוא נחגג ביום השלושים של השנה העברית, ויש לו משמעות רבה בדת היהודית. הוא נחגג לכבוד השתילה של עצי פרי בארץ ישראל, והוא נועד לעודד את האנשים לשמור על הטבע ולהעריך את חשיבותו. דרך מצוינת ליהנות מט"ו בשבט עם ילדינו, היא לאפשר להם לעזור בגינה או בפעילויות גינון עם צמחים בבית או במרפסת. ערכת כלי גינון היא דרך מצוינת להפוך את חווית הגינון להרבה יותר מהנה ויצירתית.

לפרטים נוספים ומעבר למוצר

ערכת שתילה לילדים הכוללת כל מה שצריך לגידול הצמח

ט"ו בשבט הוא זמן מצוין להודות ולחגוג את הקשר שלנו לטבע. ערכת השתילה היא פעילות גינון מגבשת, לימודית ומהנה לחגוג את ראש השנה לאילנות. אם אתם מחפשים דרך מהנה וחינוכית לחגיגת ט"ו בשבט, ערכת השתילה היא בחירה מצוינת. היא מאפשרת להם ללמוד על הטבע, מחזור החיים ואחריות. ערכת השתילה היא פעילות משמעותית עבור ילדים בכל הגילאים. הפעילות המשותפת מעודדת תקשורת, שיתוף פעולה, ועבודה בצוות.

השתילה היא דרך מצוינת ללמד את אותם על הטבע. הם יכולים ללמוד על סוגי הצמחים השונים, על אופן הזריעה והנביטה של זרעי הצמחים, ועל תנאי הגידול הדרושים לצמחים. הפעילות הזו יכולה לסייע להם לפתח את הידע וההבנה שלהם. השתילה היא פעילות שיכולה לפתח אצל ילדים תחושת אחריות. הם לומדים שהם אחראים לצמחים שהם זורעים. הם צריכים להשקות את הצמחים, לדשן אותם, ולגונן עליהם מפני מזיקים ומחלות. הפעילות הזו יכולה לעזור להם לפתח תחושת אחריות עצמית ויכולת להתמודד עם אתגרים.

לפרטים נוספים ומעבר למוצר

ערכה אישית לאדנית אקולוגית לגידול ביתי לילדים (ומבוגרים:)

הערכה האישית לאדנית אקולוגית לגידול ביתי היא דרך מהנה ויצירתית לחגיגת את חג ט"ו בשבט. זריעה היא פעילות גינון מרגשת שתאפשר לילדיכם לראות איך הצמחים גדלים מתוך האדמה. כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר ההוראות המצורפות לערכה. טיפוח הצמחים הוא פעילות חשובה שתעזור לצמחים לצמוח ולהתפתח. הם יכולים ללמוד כיצד להשקות את הצמחים, לדשן אותם, ולגונן עליהם מפני מזיקים ומחלות. הערכה האישית לאדנית אקולוגית יכולה להיות חוויה מקסימה, מהנה, ירוקה ומשמעותית שתישאר עימם לאורך זמן. היא גם דרך מעולה לשפר את המודעות הסביבתית שלהם.

לפרטים נוספים ומעבר למוצר

מוצרים נוספים לט"ו בשבט פורח במיוחד

ט"ו בשבט הוא חג הצומח, זו אפשרות מצוינת ליהנות מהטבע ולעודד את המודעות הסביבתית. בנוסף לזריעה, ישנם מוצרים נוספים שיכולים לעזור לכם לחגוג את ראש השנה לאילנות בצורה יצירתית, מהנה ופורחת במיוחד. בעזרת ערכות הגינון והיצירה הזמינות באתר, כלי הגינון המותאמים במיוחד עבור ילדים, זרעי צמחים ופרחים שונים, תוכלו ליצור חגיגת ט"ו בשבט פורחת ותעודד את המודעות הסביבתית.

לפרטים נוספים וכל המוצרים הזמינים

מקבץ תמונות של ילדים עוסקים בפעילויות גינון בגינה

איזה ציוד וחומרים ניתן למצוא בערכת הגינון?

הציוד וחומרים המצויים בערכות הגינון משתנים בהתאם לסוג הערכה. בדרך כלל ערכות גינון כוללות פריטים כגון זרעי צמחים ופרחים שונים, אדמה לשתילה וכל מה שצריך לחווית גינון מהנה ויצירתית. בנוסף לפריטים הבסיסיים, ערכות גינון יכולות לכלול גם פריטים נוספים, המאפשרים לילדיכם ליצור עיצובים מיוחדים ויצירתיים. ערכות גינון הן דרך נהדרת להפוך את טו בשבט לחגיגה מהנה, חינוכית ויצירתית. הן מאפשרות לילדיכם ללמוד על הטבע ולפתח את החשיבה היצירתית שלהם. 

מהי חשיבות פעילויות הגינון והיצירה עבור הילדים?

פעילויות גינון ויצירה הן חשובות מאוד עבור ילדים מבחינה פיזית, רגשית, שכלית וחברתית. מבחינה פיזית, פעילויות אלו מעודדות פעילות גופנית, שחשובה מאוד להתפתחות בריאה. הן גם מאפשרות לילדיכם לפתח מוטוריקה עדינה וגסה, ויכולות קואורדינציה. מבחינה רגשית, פעילויות אלו מעודדות ביטוי עצמי, יצירתיות, ותחושת מסוגלות. הן גם יכולות לעזור לילדיכם להפחית מתח ולחץ. מבחינה שכלית, פעילויות אלו מפתחות חשיבה יצירתית, חשיבה ביקורתית, פתרון בעיות, ויכולות ריכוז. הן גם יכולות לעזור לילדיכם ללמוד על הטבע והסביבה. מבחינה חברתית, פעילויות אלו מעודדות שיתוף פעולה, מיומנויות חברתיות, ויכולת עבודה בצוות. הן גם יכולות לעזור לילדיכם לפתח תחושת קהילה. מומלץ לאפשר לילדיכם לבחור את הפעילויות שמעניינות אותם, ולתת להם את החופש להתנסות ולבטא את עצמם.

כיצד לבחור ערכת גינון ויצירה לטו בשבט לילדים ולגיל הרך?

כאשר בוחרים ערכת יצירה לטו בשבט, יש לקחת בחשבון את הגיל של הילד. ערכות לגילאים קטנים יותר צריכות להיות פשוטות וקלות לשימוש. ערכות לגילאים גדולים יותר יכולות להיות מורכבות יותר, ולהציע מגוון רחב יותר של אפשרויות יצירה. מומלץ גם לבחור הערכה שהילדים שלכם יאהבו. ערכות עם נושאים מעניינים ומושכים יעוררו את היצירתיות ויגרמו להם ליהנות מהחוויה.

 • גיל הילד - לפעוטות עד גיל 3-4 מומלצות ערכות זריעה פשוטות עם זרעי צמחים ופרחים וכלי עבודה בטיחותיים.
 • העדפות הילד - האם הוא אוהב פרחים צבעוניים, ירקות או עצים? בחרו את הערכה שתתאים לטעמו.
 • יכולות מוטוריות - עבור ילדים קטנים יותר מומלצת הערכה עם כלים גדולים וקלים יותר לאחיזה.
 • אחריות - עבור ילדים מעט גדולים יותר ניתן לבחור ערכות הדורשות מעורבות ואחריות יומיומית כמו השקיה וטיפוח.
 • עניין חוזר - עדיף לבחור את הערכה שתאפשר לילד להמשיך ולטפח את הצמחים לאורך זמן.

טיפים להפעלת ילדים עם ערכות גינון לטו בשבט

התחילו בכך שתספרו לילדיכם על ט"ו בשבט. הסבירו להם על חשיבות החג, ועל הקשר שלו לטבע. תנו לילדיכם חופש ליצור את היצירות שלהם. אל תגבילו אותם, והיו פתוחים לרעיונות שלהם. עזרו לילדיכם להבין את ההוראות בערכה. תנו לילדיכם ליהנות מהתהליך של היצירה.

 • הכינו יחד את תערובת האדמה ומלאו בה את העציצים.
 • הושיבו אותם בנוחות וחלקו להם את זרעי הפרחים/ירקות/עצים לזריעה.
 • ספרו לילדיכם על הצמח שהם זורעים והדגימו להם כיצד לבצע את הזריעה.
 • עודדו אותם לשתול בצורה עצמאית תוך ליווי והכוונה.
 • לאחר הזריעה, הוסיפו מעט מים וודאו שהאדמה לחה אך לא רטובה מדי.
 • סייעו לילדיכם למקם את עציצי הזריעה במקום מואר ובטוח.
 • ערכו מעקב שוטף יחדיו אחרי צמיחת הנבטים והשקו אותם בהתאם לצורך.

רעיונות לפעילויות יצירה סביב הזריעה

 • הכינו ציורים, תרשימים ופוסטרים המתעדים את תהליך הזריעה והצמיחה של הצמחים.
 • הכינו ביחד שלטי שמות מקוריים לכל עציץ.
 • ערכו תחרות עיצוב עציצים - צבעו וקשטו את העציצים בצורה יצירתית.
 • הכינו לכל צמח יומן צמיחה ורשמו בו את ההתפתחויות.
 • הכינו אלבום צמחים אישי ואספו בו דוגמאות עלים, פרחים ותמונות
 • הכינו משחק קופסה עם שאלות ותשובות על הצמחים.

רעיונות לשילוב לימוד על צמחים וטבע

שלבו למידה חווייתית ופעילויות יצירתיות סביב הזריעה כדי להפוך את ט"ו בשבט מיוחד ומשמעותי עבור ילדיכם. הנאה ולמידה יחדיו! תנו ליצירתיות של הילדים לפרוח בחג זה.

 • קראו ספרים וסיפורים על צמחים, עצים וטבע.
 • הכינו מצגת עם תמונות ומידע על הצמחים שנזרעו.
 • צפו יחד בסרטונים על התפתחות צמחים מזרע ועד פריחה.
 • ערכו סיור בגינה או בשדה קרוב וזהו צמחים שונים.
 • הזמינו מדריך גינון להרצאה כיפית ומלמדת לילדיכם.

נקודות חשובות לזכור:

 • פעילויות גינון ויצירה לטו בשבט הן דרך מצוינת ללמד את הילד על הטבע.
 • פעילויות גינון ויצירה לטו בשבט יכולות לעורר את היצירתיות של הילד.
 • פעילויות גינון יצירה לטו בשבט יכולות להיות מהנות לכל המשפחה.

ערכות שתילה, זריעה לט"ו בשבט מקרבות את הילדים אל הטבע

ערכות שתילה, זריעה וגינון הן מתנה נהדרת לקראת ט"ו בשבט, ומאפשרות חוויה לימודית ומשמעותית עם הטבע והצומח. בחרו את הערכה המתאימה לילד וליוו אותו בתהליך הזריעה והגידול - כך תוכלו לחגוג יחד את חג האילנות והאביב בצורה מיוחדת ויצירתית. ערכות אלו מאפשרות לילדיכם לחוות את הטבע באופן ישיר. הן מעודדות את הילדים לגעת בצמחים, להריח אותם, ולראות כיצד הם גדלים. ערכות זריעה גם מאפשרות להם ללמוד על סוגי הצמחים השונים, על צורותיהם, על צבעם, ועל שימושים שונים שלהם. ערכות זריעה מאפשרות להם לבטא את עצמם באופן יצירתי. הילדים יכולים לבחור את הצמחים שהם רוצים לזרוע, את העיצוב של האדנית, ואת הדרך שבה הם רוצים לטפל בצמחים. הערכות גם מעודדות את הילדים לפתח חשיבה יצירתית, לחשוב מחוץ לקופסה, ולפתור בעיות.

איך לשמור שהילדים ימשיכו לטפל בצמחים לאחר ט"ו בשבט?

 • ערכו יחד לוח זמנים ותורנות השקיה וטיפול.
 • תלו שלטים ותזכורות להשקיה במקומות נגישים.
 • עודדו את הילדים לבדוק כל יום את הצמחים ולרשום התקדמות.
 • ספרו להם על השלבים הבאים בגידול הצמח ומה צפוי לקרות.
 • ערכו "מסיבות השקיה" מהנות עם שירים ומשחקים סביב ההשקיה.
 • תגמלו על אחריות וטיפול רציף.
 • לאחר הפריחה/קטיף הירקות - עודדו אותם לזרוע מחדש.

איפה אפשר לקנות ערכה לגינון / ליצירה לטו בשבט?

אצלנו באתר תוכלו למצוא מגוון ערכות שתילה, ערכות זריעה והנבטה, כלי גינון לילדים, זרעים של צמחים ופרחים ועוד. אנו מציעים משלוח מהיר (עד 3 ימי עסקים) עד פתח הבית *בכפוף למדיניות המשלוחים באתר. בנוסף, תוכלו ליהנות משירות לקוחות מקצועי הזמין עבורכם בשעות הפעילות. צור מרקט - הכל לבית ולגינה | איכות ושירות ללא תחרות!

לכל המוצרים לפעילויות גינון יצירתיות, חינוכיות ומהנות עבור ילדים ומבוגרים :) - לחצו כאן